31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Во Скопје 189 сообраќајни прекршоци

Најчитани вести

На територија на град Скопје вчера изречени се вкупно 189 санкции, меѓу кои 60 санкции за брзо возење.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека изречени се и 25 мерки за прекршоци што ги прават пешаците, 19 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл и девет мерки за возење без возачка дозвола. Изречени се и девет мерки за користење мобилен телефон, пет санкции за технички неисправни возила во јавниот превоз, три мерки за возење под дејство на алкохол…

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com