2.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Во Скопје фатени 12 возачи кои возеле под дејство на алкохол

Најчитани вести

Во рамки на акциските контроли во Скопје вчера сообраќајната полиција изрекла вкупно 192 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 31 санкциja, 9 за возење без возачка дозвола, 12 за управување под дејство на алкохол, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Изречени се и десет санкции за користење мобилен телефон, 13 прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, три за нерегистрирани возила, 65 санкции за непрописно паркирање.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести