7.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Во Скопје полицијата казни 166 возачи

Најчитани вести

Полицијата во Скопје вчера, во рамките на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот изрече вкупно 166 мерки, од кои 31 за возење повеќе од дозволената брзина, 20 за возење без возачка дозвола, а четири за возење под дејство на алкохол.

Изречени се и 11 санкции за користење мобилен телефон, осум за непрописно престројување, четири за минување на затворен сигнал (црвено светло), како и 51 мерка за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат, а од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com