7.8 C
Skopje
Saturday, December 3, 2022

Во Скопје казнето 228 возачи, 25 од нив се мотоциклисти

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.10.2022) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 228 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 18 санкции, 18 мерки за возење без возачка дозвола, 25 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

Изречени се девет мерки за нерегистрирани возила, пет санкции за технички неисправни возила во јавниот превоз, шест мерки за возење под дејство на алкохол, шест санкции за вградени неатестирани фолии (затемнети стакла), пет мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести