20.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Во Скопје казнети 170 возачи, 75 од нив за брзо возење

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден, неделата 7-ми август, продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 170 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 75 санкции, 18 мерки за возење без возачка дозвола, 21 санкција за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли.

Изречени се шест мерки за користење мобилен телефон, шест санкции за нерегистрирани возила, шест мерки за возач почетник…

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com