Home » Во Скопје казнети 15 мотоциклисти, во Битола 57, во Куманово 52 мотоциклисти

Во Скопје казнети 15 мотоциклисти, во Битола 57, во Куманово 52 мотоциклисти

by Журнал.мк

МВР соопшти дека за време на вчерашните сообраќајни котроли во Скопје се казнети 15 мотоциклисти, додека во Битоа, во периодот од 18 до 24 часот, во акциска контрола, биле казнети 57 мотоциклисти, а три мотори биле одземени. Битолската полиција казнила 30 возачи кои не користеле заштитна кацига, 17 мотоцикл без возачка дозвола, а одземените мотоцикли се поради истечена сообраќајна дозвола и предизвикување голема бучава. Во Куманово се казнети 52 мотоциклисти, од нив 41 поради неносење заштитна кацига, а одземени се три мотори.

За време на сообраќајните контроли во Скопје, изречени биле 109 казни, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 58 санкции, девет мерки за возење без возачка дозвола, 15 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, шест мерки за минување на црвено светло.

Засилените акциски контроли продолжуваат. велат од МВР и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More