-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

Во Скопје казнети 121 возач

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот на територијата на град Скопје изречени се вкупно 121 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 26 санкции, шест за возење без возачка дозвола, пет за управување под дејство на алкохол, пет за користење мобилен телефон, две за минување на црвено светло, седум за нерегистрирани и технички неисправни возила и 42 за непрописно паркирање.

Полицијата апелира да се почитуваат сообраќајните правила и прописи и предупредува дека и во наредниот период ќе се продолжи со секојдневни сообраќајни контроли на територијата на целата земја.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести