-6.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Во Скопје изречени 180 сообраќајни прекршоци, 105 за брзо возење

Најчитани вести

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 180 сообраќајни прекршоци од кои 105 за брзо возење.

-Од вкупниот број сообраќајни прекршоци, за возење повеќе од дозволената брзина изречени се 105 санкции, 17 за возење без возачка дозвола, 25 за управување под дејство на алкохол, четири за користење мобилен телефон, една за минување на црвено светло, девет за нерегистрирани и технички неисправни возила и изречени се девет казни за непрописно паркирање, соопшти денеска МВР.

Од Министерството посочуваат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во текот на наредните денови и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила со цел побезбеден сообраќај.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com