Home » Во Скопје денеска почнува четвртата фаза од терестрична дезинсекција против комарци

Во Скопје денеска почнува четвртата фаза од терестрична дезинсекција против комарци

by Журнал.мк

На подрачјето на градот Скопје од денеска до петок во период од 22 до 03:00 часот, наредниот ден, ќе се реализира четвртата фаза од терестрична дезинсекција против возрасни форми на комарци, информираат од Градот Скопје.

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, ќе се прска првиот нареден ден, кога ќе бидат поволни временските услови, во истите термини.

Се известуваат пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите, наведува Град Скопје.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More