15.8 C
Skopje
Monday, June 21, 2021

Во скопски Карпош во училиште пронајдена поголема количина на оружје

Најчитани вести

Вчера во СВР Скопје, Т.С., директорка на училиште на подрачјето на Карпош, пријавила дека додека расчистувале просторија во училиштето заедно со вработениот М.Н.(43), пронашле 44 куршуми калибар 7х9, 3 рачни бомби м75 и седум алатки за активирање на мини, кои се подигнати од полициски службеници од Единицата за антитероризам при МВР, при што било констатирано дека станува збор за школски предмети. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести