26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Во Саудиска Арабија, вработен на стадион го исклучи ВАР за да си го наполни телефонот

Најчитани вести

На натпревар во саудискиот шампион меѓу клубовите Ал-Наср и Ал-Фатех, судиската екипа не успеа да ја искористи помошта од системот на ВАР.

Судијата на средбата сакаше да се убеди во исправноста на својата одлука, но немаше помош од видео-технологијата.

Како што се испостави подоцна, системот беше едноставно исклучен од мрежата. Еден од вработените на стадионот ја исклучил опремата од електричната мрежа за да си го наполни својот мобилен телефон.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com