32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Во Сараево слета воен авион со членови на ИД од БиХ

Најчитани вести

На аеродромот во Сараево вечерва пристигнаа државјани на Босна и Херцеговина, кои се бореле во терористичката организација Исламска држава, пренесуваат босанските медиуми. Авионот со кој летале е воен.

Претходно, беше најавено дека мажите по кои е распишана меѓународна потерница веднаш да ќе спроведени во просторијата на Обвинителството на БиХ бидејќи веќе им е определен притвор.

Како што пренесуваат босанските медиуми, се работи за државјани на БиХ и нивните семејства, кои биле во Сирија. Оваа група требаше да пристигне во Сараево пред две недели, но еден ден пред депортацијата сè беше одложено, иако Претседателството на БиХ беше согласно.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com