18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Во раце на полицијата “паднаа” полицајци, менаџери на хотели, локали – Полициската акција во Прилеп се’ уште трае, уапсени 7 лица

Најчитани вести

Како што попладнево објави Centar.mk, денеска во Прилеп се случуваше голема полициска акција која имаше за цел уништување на голема дилерска мрежа на дрог

Неофицијалните информации говорат дека во мрежата биле вклучени менаџери на локали, хотели, полицајци, кои подолг период дилале дрога на повеќе локации.

Во акцијата која трае и ноќеска, досега биле приведени околу 7 лица, а опфатени биле дваесетина пишуваат медиумите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com