21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Во проѕирен фустан Линдзи Вон мамеше воздишки на премиерата на нејзиниот филм

Најчитани вести

Скијачката легенда Линдзи Вон ја заврши својата блескава кариера, а сите убави и лоши моменти се собрани во филмот „Последна сезона“.

Ова е филм за нејзините живот и кариера, а неодамна имаше и премиера на Беверли Хилс, на која присуствуваа избрани личности од спортскиот и холивудскиот џет-сет.

Линдзи се појави во проѕирен фустан во боја на кожата, а никој не можеше да остане рамнодушен на нејзиниот прекрасен изглед.

Во текот на својата кариера оствари 82 победи во Светскиот куп, со што е прогласена за најуспешна скијачка на сите времиња.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com