21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Во протестите на југот на Ирак 13 убиени

Најчитани вести

Ирачките безбедносни сили убиле 13 антивладини демонстранти за време на вчерашните протести во кои дојде до тешки судири. Демонстрантите гневни поради раширената корупција во владата и лошите комунални услуги палеле автомобилски гуми и ги блокирале главните патишта. Во провинцијата Басра загинале седум демонстрати откако ирачките власти користеле боева муниција и солзавец за растурање на протестите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com