10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

Во Прилеп започнува 55 театарски фестивал „!Војдан Чернодрински“

Најчитани вести

На сцената од Домот на културата Марко Цепенков фестивалот ќе биде отворен со преставата мој термин во режија на Синиша Евтимов, а во изведба на Македонскиот народен театарт од Скопје.

Предходно на Емил Рубен Борис Чоревски и Крсте Џидров ќе им бидат доделени наградите за животно дело.

Сите театарски престави во следниве седум дена ќе се одржуваат на сцените од Домот на културата Марко Цепенков и народниот театар Војдан Чернодрински.

И тоа под предходно утврдени протоколи и со присуство на публика до 30 посто од капацитетот наменет за ова .

Можни се и измени на преставите од оправдани ковид причини.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com