0.8 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Во поплавите во Тенеси загинаа најмалку 21 човек

Најчитани вести

Во поплавите во американската сојузна држава Тенеси загинаа најмалку 21 човек, додека 50 се водат како исчезнати.

Најпогоден од поплавите е градот Ваверли, што е лоциран во близина на главниот град на Тенеси, Нешвил. Надојдената вода уништи стотици домови.

Градоначалникот на Ваверли, Валс Фрејзер изјави дека загинатите се на различна возраст, меѓу кои има и бебиња и деца.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com