18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Во пожар во привремен бегалски камп во Грција загина дете

Најчитани вести

Едно дете загина во пожар во бегалски камп северно од Атина, соопшти утрово грчката противпожарна служба.

Детето веќе не дишело кога пожарникарите пристигнале синоќа во кампот Теба, околу 50 километри северно од Атина.

Полицијата интервенираше бидејќи барателите на азил го блокираа пристапот до објектот што гореше. Истрагата за причините за пожарот е во тек.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com