22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Во Перу во подморница запленети 2 тони кокаин

Најчитани вести

Во своерачно направена подморница полицијата во Перу пронајде два тони кокаин. Во операцијата, која била спроведена во водите кај градот Талара, во близина на границата со Еквадор, биле уапсени четири лица.

Според службата на ОН за наркотици и криминал, Перу е на прво место, заедно со Колумбија, меѓу земјите во кои се произведува кокаин.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com