28.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Во Пакистан убиен судија за борба против тероризам и неговото семејство

Најчитани вести

Пакистанската полиција соопшти дека вооружени напаѓачи убиле судија за борба против тероризам и неговото семејство додека патувале од северозападниот дел на земјата кон Исламабад.

Никој не презеде одговорност за вооружениот напад во кој беа ранети и двајца телохранители на судијата Афтаб Адмед Африди.

Полицијата соопшти дека се убиени Африди, неговата сопруга и нивните две деца, вклучувајќи го и двегодишниот син на судијата.

Африди беше судија во област која порано беше под контрола на талибанците.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести