-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

Во Охрид пронајдена дрога, приведени две лица

Најчитани вести

Полициски службеници ги привеле И.Д.(45) и Д.Д.(45), двајцата од Охрид поради дрога.

„При претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја и повеќе банкноти денари и евра за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело“, информираат од МВР.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com