17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Во напад во Сомалија убиени 20 војници

Најчитани вести

Најмалку 20 војници на сомалиската Влада се убиени, а 18 се повредени кога припадници на екстремистичката група Ал Шабаб упаднала во воена база јужно од Могадишу.

Екстремистите активирале автомобил бомба кај воената база Ел Салин, а потоа следел пешадиски напад, соопштија локалните власти.

Екстремистите кусо време имале и контрола над базата

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com