23.8 C
Skopje
Tuesday, July 27, 2021

Во МНТ претставите ќе почнуваат во 19 часот

Најчитани вести

Изведбите на претставите „Кец на десетка“, „Последната лента на Крап“ и „Влези не се соблакај“ ќе почнат во 19 часот, информираа од Македонскиот народен театар.

Посочија дека претставите ќе почнуваат еден час порано, согласно одлуката на Владата донесена вчера за воведување полициски час од денеска до 22 март, од 22 часот навечер до 5 часот наутро на територија на цела држава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести