21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Во Мексико уапсени повеќе од 30 членови на нарко картели

Најчитани вести

Мексиканските безбедносни сили уапсија во Мексико Сити 31 лице поради сомнеж дека се поврзани со нарко картелите, а во акцијата се запленети 50 килограми синтетички дроги, повеќе од два тона марихуана и 20 килограми кокаин.

Владини претставници во земјата истакнале дека апсењата се извршени за време на рацијата спроведена во прикриени лаборатории за дрога и подземни тунели, кои нарко картелите ги користат за пренос на дрога во квартот Тепито, во центарот на Мексико Сити.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com