-0.2 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

Во Мексико еден загинат во тропската бура Нора, седум лица се сметаат за исчезнати

Најчитани вести

Во налетот на ураганот Нора, што ослабна до тропска бура, загина еден човек во Мексико, а седум лица се сметаат за исчезнати, јавија локалните медиуми.

Бурата предизвика поплави и лизгање на земјиштето.

Властите во државата Халиско соопштија дека едно момче од Шпанија загинало откако делумно се урнала зграда во туристичкиот град Пуерта Валарта по поројните дождови и силните ветрови.

Околу 500 домови беа погодени од поплави, а две лица се повредени при свлечиште. Шестмина рибари од државата Гереро се исчезнати во морето.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com