19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Во Маврово снежна покривка од 11 сантиметри, на Попова Шапка шест сантиметри

Најчитани вести

Снежната покривка во  Маврови Анови изутринава е 11 сантиметри, во Пожаране има 9 сантиметри снег, во Берово – 8, а 6 на Попова Шапка.

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со повеќе сончеви периоди на северот и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 1 до 7 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно и студено со температура до 5 степени.

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со постепен пораст
на дневните температури. По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено време.
В петок попладне и в сабота има локални врнежи од дожд.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com