18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Во Лига Европа вчерашниот ден беше најефикасен од формирањето на натпреварувањето

Најчитани вести

– Во четвртокот, на 18 февруари, беа постигнати 59 гола во 1/16 финалето од Лигата на Европа. Ова е најефикасниот ден од плејоф фазата откако турнирот беше преименуван во 2009 година.

Претходно, второ по квалитет клупско европско натпреварување беше Купот на УЕФА.

Најмногу голови, по седум, на вчерашните средби беа постигнати во Берн (Јанг Бојс – Баер Леверкузен 4:3) и во Антверп (Антверп – Ренџерс 3:4), а мрежите мируваа само во Прага каде Славија и Лестер одиграа 0:0.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com