Home » Во лавина во Пакистан загинаа околу 11 луѓе

Во лавина во Пакистан загинаа околу 11 луѓе

by Журнал.мк

Најмалку 11 лица го загубија животот денеска, а 25 се повредени во лавина во планинска област во Пакистан, соопшти полицијата.

Лавината затрупала номадско племе, а меѓу жртвите имало и четиригодишно момче и четири жени.

Во спасувачката акција учествуваат два воени хеликоптери, а потрагата ја отежнува непристапниот терен на висока надморска височина од 4.270 метри.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More