Home » Во куќа во Скопје најдена марихуана

Во куќа во Скопје најдена марихуана

by Журнал.мк

МВР информира дека синоќа, во 22.45 часот, полициски службеници од СВР Скопје, Единица за недозволена трговија го лишиле од слобода М.Н.(30) од Скопје. „При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и поголема количина семки од марихуана“, соопштуваат од МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More