-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Во куќа во село Матка музика и гости и покрај забраната

Најчитани вести

Во дворот од куќа во село Матка полицијата затекнале музика, гости и поставени маси. Приведени се Е.С. (22) од Матка, И.Ј. (56) од Камењане, Ш.Р. (52) од Скопје и Ф.А. (28) од село Србиново поради сомневање дека постапиле спротивно на препораките за заштита од ковид-19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com