21.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Во Кичево тешко повреден мотоциклист

Најчитани вести

Кичево, 25 октомври- Вчера во 14.00 часот на ул.„Партизански одреди“ во Кичево, Д.М.(34) од Кичево, управувајќи мотоцикл „зонгшен“, со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

„Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицинскиот центар Кичево за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од полициската станица Кичево“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com