27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Во Кина се урна тунел во изградба, загинаа четворица работници

Најчитани вести

Четири лица загинаа во Кина кога се урна тунелот во изградба на автопатот во југозападниот дел на земјата, соопштија денеска властите, додавајќи дека осуммина се пријавени за исчезнати.

За време на работата синоќа, од тунелот во провинцијата Јунан избил порој на вода и кал, при што останале заробени 13 работници.

Локалните власти соопштија дека пет лица биле извлечени од урнатините, но само едно преживеало.

Во тек е акција за спасување, а ангажирани се и кучиња трагачи, пренесува АП.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com