10.8 C
Skopje
Monday, October 25, 2021

Во Италија втор ден од локалните избори, тест за големите партии

Најчитани вести

Околу 12 милиони Италијанци вчера и денеска гласаат на изборите за новите лидери на 1.192 општини, вклучувајќи ги Рим, Милано, Неапол и Торино. Овие избори се тест за односите со јавноста со големите партии.

Резултатите од изборите на повеќето места ќе бидат познати набргу по завршувањето на гласањето, но резултатите во некои општини ќе се чекаат две недели. Во општините каде што никој нема да освои над 50 проценти, вториот круг од изборите ќе се одржи на 17 и 18 октомври.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com