-3.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Во Индија 400.000 починати од коронавирус

Најчитани вести

Во Индија од почетокот на епидемијата починале 400.000 луѓе од коронавирус, половина од нив за време на вториот бран во последните месеци.

Индија има регистрирано 30,45 милиони случаи од избувнувањето на пандемијата минатата година и е втора најтешко погодена земја, по САД, каде има 33 милиони случаи.

САД имаат над 604.000 смртни случаи, а околу 518.000 луѓе починаа во Бразил.

Индија, втора по големина популација во светот, забележа 853 смртни случаи во изминатите 24 часа, според податоците на Министерството за здравство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com