23.8 C
Skopje
Friday, June 25, 2021

Во Индија откриен нов вид на коронавирус

Најчитани вести

Индиското Министерство за здравство објави дека во таа земја е откриен нов вид на коронавирус, кој заедно со другите мутирани видови откриени досега предизвикуваат голема загриженост, велат властите во оваа земја.

„Иако во Индија се откриени и другите видови на коронавирус кои предизвикуваат загриженост, тие не се регистрирани кај доволен број на луѓе за да се воспостави директна врска или да бидат понудени објаснувања за брзото зголемување на новозарзените случаите во некои земји“, изјавија од индиското министерство за здравство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести