8.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Во избирачкиот список се провериле 5.164 лица

Најчитани вести

Државната изборна комисија извести дека тече постапката за јавен увид во Избирачкиот список и истата ќе трае до 9 септември.

Заклучно со вчерашниот ден, вкупно 5164 лица се провериле во избирачкиот список. Поднесени се вкупно 11 барања за запишување во избирачкиот список, 12 барање за бришење на податоците од избирачкиот список и 4 барања за измена на податоците во избирачкиот список.

Исто така, до Државната изборна комисија, на е-маил адресата [email protected] се поднесени вкупно 17 барања.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com