17.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

Во заседа на џихадисти во Нигерија убиени 19 војници

Најчитани вести

Нигериската армија денеска соопшти дека 15 нејзини војници биле убиени заедно со четворица припадници на други провладини сили кога конвојот паднал во заседа на џихадистите во сојузната држава Борно.

Според наводите, припадниците на Исламската држава на западна поставиле заседа на воен конвој во регионот на езерото Чад.

– Изгубивме 15 војници и припадници на локалната милиција во терористичка заседа во шумата недалеку од Гудумбали, рече воен извор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести