8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Во железничка несреќа во Битола повредени две деца

Најчитани вести

Во железничка сообраќајна несреќа во Битола тешко повредени се две деца, а нивната мајка се здобила со лесни телесни повреди.

Незгодата, како што потврдија за МИА од Железници на РМ, се случила околу 08.06 часот изутрината во градското подрачје во населба „Карпош”, во непосредна близина на ОУ „Коле Канински” во овој град, каде од досега непознати причини се судриле моторно возило и локомотива.

Во железничката сообраќајна несреќа повредени се децата на возраст од 2 и 5 години кои биле хоспитализирани во Клиничка болница-Битола, но здравствените власти посочуваат дека двегодишното дете ќе биде транспортирано на клиниките во Скопје.

СВР-Битола поведе истрага за овој случај.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com