23.8 C
Skopje
Tuesday, July 27, 2021

ВО ЕМОТИВНО ВИДЕО Алекс Родригез сподели невидени фотографии од Џеј Ло (ВИДЕО)

Најчитани вести

Алекс Родригез, кој ја раскина свршувачката со Џенифер Лопез на почетокот на овој месец, сподели нејзини фотографии во емотивно видео

Алекс Родригез не дозволува раскинувањето со неговата свршеница Џенифер Лопез да го спречи да го прослави роденденот на неговата ќерка Ел, на која ѝ посвети емотивно видео во кое се гледаат среќни семејни моменти.

Алекс, кој играше како број 13 во New York Yankees, исто така напиша кратка порака под видеото. „13. Wow. Тој број ми значеше многу со текот на годините, но денес е дури и попосебен од кога било. Само не можам да верувам дека мојата Ел Бела полни 13 години денес. Моето мало девојче е официјално тинејџерка. Ти си паметна, зрела, талентирана, грижлива и смешна. Јас сум многу горд на младата жена што стануваш и толку среќна и благодарна што сум твој татко. Те сакам многу “, напиша 45-годишникот.

Видеото е преполно со фотографии од Алекс со Ел и неговата постара ќерка, 16-годишната Наташа, сепак спортската sвезда се погрижи да вметне и две фотографии на Ел со Џенифер Лопез кои предизвикаа задоволство кај обожавателите.

„Што значи тоа сега, дали можеби ќе се смирите, дали размислувате да пробате уште еднаш?“, Е само еден од коментарите на обожавателите со надеж дека тоа не е крајниот крај на љубовта на Алекс и Лопез. Пред раскинувањето, двајцата често споделуваа фотографии од своето големо семејство, но и славеничко видео.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести