22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Во Драч од под урнатините спасени 23 луѓе

Најчитани вести

Најмалку 23 лица се извлечени од под урнатините на една зграда во Драч, а помеѓу нив е и едно дете.

Сите тие се хоспитализирани во најблиската болница.

Во силниот земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтеровата скала кој рано утрово ја погоди Албанија, загинаа најмалку девет лица, а повредени се повеќе од 300 луѓе.

Албанија потоа ја погодија и повеќе последователни потреси.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com