Home » Во Грција 118 објекти се окарактеризирани како опасни за употреба

Во Грција 118 објекти се окарактеризирани како опасни за употреба

by Журнал.мк

Невреме со урагански ветер синоќа го зафати северозападниот дел на Словенија, штети се забележани и во источниот дел. Ново невреме претходно го погоди италијанскиот регион Венето. Во Грција пак, заврши првата фаза од регистрацијата на штетите по пожарите во западниот и источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина, во Коринт и на Родос.

118 објекти се окарактеризирани како опасни за употреба. И натаму постои опасност од нови жаришта.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More