1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Во Грција се укинува мерката за задолжително носење маска на отворено

Најчитани вести

Од денеска во Грција се укинува мерката за задолжително носење маска на отворено. Препораката е маските, сепак, да се носат на места што, иако се на отворено, во нив има турканици.

Во затворен простор препораката за задолжително носење и натаму важи.

Од понеделник, 28 јуни, се укинува и полицискиот час, а на масите во угостителски објекти ќе биде дозволено да седат до 10 лица

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести