30.8 C
Skopje
Tuesday, July 27, 2021

Во голо издание, таа објави дека се породила: Ги откри полот и името, иако ќе го порасне детето родово неутрално

Најчитани вести

Емили Ратајковски (29) на Инстаграм се пофали дека се породила и ги откри полот и името на бебето.

“Sylvester Apollo Bear ни се придружи на земната страна. Syl пристигна на 8 март 2021 година на најнереалното, најубавото и исполнето со љубов утро во мојот живот”, напиша Емили заедно со заедничката фотографија со нејзиниот син како го дои во голо издание.

Манекенката, која ја следат повеќе од 27 милиони луѓе, собра повеќе од 180.000 лајкови и многу честитки за околу 20 минути. Меѓу нив беше и онаа на нејзината колешка Бела Хадид.

„Честитки за слаткото семејство“, напиша Бела. Инаку, Емили не сакаше да го открие полот на детето пред раѓањето и рече дека таа и нејзиниот сопруг Себастијан Беар-Меклард (32) ќе го воспитаат како да е од неутрален пол.

“Сите нѐ прашуваа дали знаеме дали сакаме син или ќерка? Ние одговоривме дека нема да го знаеме полот се додека нашето дете не наполни 18 години, а потоа тој не ни каже. Сите се смеат на тоа. Вистината е дека тоа е покомплексно и не само за гениталиите со кои се родило детето “, рече Ратајковски.

За време на бременоста, како и порано, манекенката често позираше целосно гола, поради што некои ја критикуваа, но како и секогаш, таа не обрнуваше внимание на тоа.

Емили е во брак со актерот Себастијан од 2018 година и не му пречат нејзините разголени фотографии, па понекогаш позира со неа и ги покрива нејзините стратешки места.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести