0.8 C
Skopje
Saturday, January 28, 2023

Во голема полициска акција во Загреб, уапсен директорот на ХРТ

Најчитани вести

Во Загреб во тек e нова голема операција на УСКОК и полицијата, во која досега се уапсени пет лица, а меѓу нив има и некои имиња познати на јавноста.

Според хрватските медиуми, уапсен е и генералниот директор на јавниот сервис на ХРТ, Казимир Бачиќ.

Апсењата се поврзани со сомневања за злосторства извршени за време на поранешната градска администрација во Загреб, на крајот на минатата година и во првата половина на оваа година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести