Home » Во Германија украдени 230 килограми кашкавал

Во Германија украдени 230 килограми кашкавал

by Журнал.мк

Во западногерманската покраина Сар од камион паркиран на автопат на место за одмор украдени се 230 килограми кашкавал.

Крадците успеале да го земат холандскиот кашкавал едамер за време на викендот.

Нејасно е како на прометно место незабележително е ограбен камионот со кашкавал.

Полицијата не знае колку е вкупната вредност на украдениот производ.

Камиони потешки од 7,5 тони не смеат да се движат по германските автопатишта во недела. Често, возачите се принудени да го прекинат возењето и да паркираат на места за одмор.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More