21.8 C
Skopje
Wednesday, July 6, 2022

Во Германија започна испораката на Фолксваген „ID.4“

Најчитани вести

Фолксваген во Германија ја започна испораката на својот нов електричен модел „ID.4“.

Според производителот во Европа за овој модел има 23.500 нарачки ( податок од крајот на февруари).

До крајот на годината ширум светот е планирана продажба на околу 150.000 примероци од моделот „ID.4“ (што е третина од планираните 450.000 електрични возила на Фолксваген за оваа година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com