9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Во Владата презентација на мерки за забрзан економски раст на старт-ап екосистемот

Најчитани вести

Во Владата денеска ќе бидат презентирани предлог-мерки за забрзан економски раст на македонскиот старт-ап екосистем.

На прес-конференцијата најавено е обраќање на премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Коста Петров.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com