-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Во Виница митинг на Коалицијата „Најдоброто за мојата општина”

Најчитани вести

На митингот на коалицијата се очекува да се обрати и претседателот на СДСМ Зоран Заев.

Toj претходно беше меѓу граѓаните на Општините Македонска Каменица, Делчево, Пехчево и Берово.

Вториот караван на Коалицијата денеска беше во Општина Демир Капија, каде потпретседателот Фатмир Битиќи се обрати на граѓанска трибина, а генералниот секретар Љупчо Николовски беше меѓу граѓаните во Кратово и Пробиштип. Заменик претседателката на партијата Сања Лукаревска беше меѓу граѓаните во Сопиште, а потпретседателите Оливер Спасовски и Венко Филипче во Куманово односно Босилово и Василево.

🔴 Во живо од победничка #Виница, караванот на "Најдоброто за мојата општина"

🔴 Во живо од победничка #Виница, караванот на #НајдобротоЗаМојатаОпштина

Posted by Zoran Zaev on Saturday, October 2, 2021

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com