20.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021

Во Вила Водно ќе се доделат стипендиите „Борис Трајковски“

Најчитани вести

Во претседателската вила Водно денеска свечено ќе бидат доделени стипендиите „Борис Трајковски“.

На настанот ќе се обратат претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски, министерот за образование и наука Арбер Адеми и Јоанис Верверидис, директор на меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, Сити колеџ од Солун, Република Грција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com