1.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

Во Брисел продолжува дијалогот меѓу Белград и Приштина

Најчитани вести

Дијалогот меѓу Белград и Приштина на највисоко ниво ќе продолжи во понеделник во Брисел, со посредство на Европската унија. Како дел од продолжувањето на дијалогот, претседателот на Србија Александар Вучиќ и премиерот на Косово Албин Курти ќе се сретнат во Брисел со учество на високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел и специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот Мирослав Лајчак. Кабинетот на Вучиќ соопшти дека српскиот претседател ќе има посебна средба со Борел и Лајчак за време на неговата посета на Брисел.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести